Cam balkon kullanımı ve faydaları

Cam balkon nedir?

Cam balkon; balkonlarınızın açık yüzlerinin kapatılmasına verilen addır.

Kullanıldıkları yerler; balkonlarınız, kış bahçesi, teraslardır.

Cam balkon sayesinde evinizin daha ferah ve geniş olması kaçınılmazdır, konumunuz dolayısıyla çevrenizdeki güzellikleri yaz, kış görebilmeniz için yapılan bir uygulamadır.

Cam balkon denince aklınıza sadece balkonlarınız gelmesin, bahçe alanlarında da kış bahçesi olarak kullanılabilir .

Neden cam balkon?

Cam balkon sistemlerinin sağladığı en büyük fayda, cam balkonlar istenildiği zaman kapalı bir mekan haline getirebilmektir. Bu sayede kullanıcılar; kar, yağmur gibi iklim şartları ile gürültü, toz, haşere, kuşların yuva yapması gibi olumsuz durumlardan korunabilmektedirler. Aynı zamanda, cam balkonlar istenilen yerde toplanıp, cam balkon tamamen açık hale getirilebilmektedir. Dolayısıyla, istenildiği zaman cam balkon kendi işlevini de yerine getirmektedir. 

Cam balkonun size en büyük faydası evinizi genişletmesi, çocuklarınız için güvenli bir ortam yaratması ve manzaranıza mani olmayacak olmasıdır.

Temperli cam kullanıldığından, kırılmayan yapıya sahip olup güvenliği son derece yüksektir.

Alüminyum özel termiğli olduğundan herhangi bir olumsuzluk yaratmaz.
Yalıtımı sayesinde dışarıyla bir iletkenlik içinde bulunmaksızın, kışın içerideki sıcaklığı, yazın ise içerideki havayı korur.
Güneş ışınlarını direkt olarak içeri almaz. 120 derecelik bir açıyla düşen güneş ışınının sizler için yararlı olanlarını içeri alıp zararlı olanlarını ise geri yansıtır.
Balkonunuzun temizliği konusunda herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz ve istendiği takdirde balkonunuz tekrar en baştaki haline döndürülebilir.

 

 CAM BALKON HUSUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

 

Cam balkon ankara yapımı hem müşteri hem de üretici açısından maliyetli bir iştir. Uzun yıllar kullanılması ve devamlı hareketli bir mekanizma olması nedeniyle; ürünün fiyatı kadar kalitesine de azami dikkate etmek gerekir.

 

Ürün siparişinden evvel en az 2-3 firmanın ürünlerini incelemek doğru karar verilmesini ve sonradan pişmanlık duyulmasını engelleyecektir. Yapılacak işin ve kullanlacak malzemelerin özellikleri sözleşmede açıkça belirtilmelidir.

 

Piyasadaki aşırı rekabetten dolayı, bazı firmalar ürünlerini satabilmek için kalitesiz malzeme ve işçilik kullanmaktadır. Çoğu kere fiyatının ucuzluğuna bakılarak sipariş verilen ürün yerine takıldığında şikayetler başlamaktadır. Fakat cam balkon işinde yapılan yanlışın telafisi yoktur. Çünkü temperli cam üzerinde daha sonradan teknik olarak hiçbir işlem yapılamamaktadır.

Peki biz nasıl çalışıyoruz? Müşterilerimize ürün ve işçiliğimizi beğenme garantisi veriyoruz, iş bittikten sonra ödeme almaya başlıyoruz.

 

Cam Balkon Hakkında Sıkça Sorulanlar